Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Uyuşturucu tacirlerinden akıl almaz yöntem

Şahısların uyuşturucuları Meriç Nehri üzerinde bulunan adada sakladığı ve kayıklarla Türkiye’ye getireceği ortaya çıktı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ve ticaretine karşı mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, Yunanistan’dan Meriç Nehri üzerinden ülkeye uyuşturucu madde sokulacağı ve bu maddeleri Edirne’nin Uzunköprü ilçesi Kurduköy çeltik sulama pompasının karşısında Meriç Nehri üzerinde bulunan adada saklandığı bilgisini alan polis ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalarda, Meriç Nehri üzerinde bulunan adanın üzerine bulunan ağaçlar arasına saklanmış vaziyette 13 paket halinde her bir paket yaklaşık 5-6 kilogram civarında uyuşturucu maddelerden scanc olduğu değerlendirilen maddeler ele geçirildi.

Piyasa değeri 648 bin TL

Ele geçirilen 13 paket halindeki maddenin daralı ağırlığının 80 kilogram 551 gram olduğu ve piyasa değerinin 648 bin TL olduğu tespit edildi. Söz konusu olayın şüphelilerinin yakalanmasına yönelik olarak çalışmalara ve gerekli tahkikata başlandığı belirtildi.

13 torbacı tutuklandı

Öte yandan, Edirne Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, 15 şahsın gözaltına alındığı 2’sinin adli kontrol kararıyla serbest kaldığı 13’ünün ise tutuklanarak cezaevinde konduğu bildirildi.

Emniyetten ’kararlılık’ mesajı

Edirne Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Şube Müdürlüğümüzce gençliğimizi zehirleyen uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik kapsamlı, projeli ve planlı operasyonel çalışmalarımız kararlılıkla ve artarak devam edecektir denildi.

Bir önceki yazımız olan İdlib’e yapılan kimyasal saldırı Edirne’de protesto edildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri