Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

PKK'lı Cemil Bayık tehdit etti! Referandum'dan evet çıkarsa…

Daha güçlü bir Türkiye için yapılacak olan 16 Nisan Anayasa değişikliği referandum  ile ilgili konuşan PKK elebaşlarından Cemil Bayık ‘Evet’ çıkması halinde savaşın tekrar başlayacağını yineledi.

EVET ÇIKARSA SALDIRIRIZ

Bayık, referandumdan ‘Hayır’ çıkması durumunda, Kürt sorununa barışçıl bir çözüm için yeni fırsatlar oluşacak derken ‘Evet’ çıkması durumunda, 24 Temmuz 2015’te yeniden başlatılan savaşın yoğunlaşacağına inanıyoruz. dedi.

CEMİL BAYIK KİMDİR?

1955 yılında dünyaya gelen Cemil Bayık aslen Elazığlıdır. İlk ve orta öğretimini Elazığ’da tamamlayan Cemil Bayık, Murat Karayılan’ın ardından PKK’nın başına gelmiştir.

Ankara Dil Tarih Coğrafya FaküItesi’ne bölümünü kazanan fakat okumayan Bayık PKK Terör Örgütünün 18 kurucusundan biridir. 12 EyIüI 1980 sonrasında yurt dışına kaçmıştır.

Örgütün Suriye, Lübnan ve Kuzey Irak’taki kampları iIe Avrupa büro sorumluluğunu yapmaktadır. Cemil Bayık genellikle PKK’nın iki numaralı ismi olarak anılmaktadır. 

10 Temmuz 2013 tarihinde Murat Karayılan’ın yerine geçerek hain PKK örgütüne liderlik etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çavuşoğlu'ndan Rabia ve Bozkurt işareti başlıklı makalemizde dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu ve SİYASET Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir