Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Keşan’da yılın ilk arpası satıldı

20 TL’den satılırken, çiftçiye ise çeyrek altın ve 50 litre mazot ödülü verildi.

Keşan Ticaret Borsasında başlayan salon satışına, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük, yönetim kurulu üyeleri, Toprak Mahsulleri Ofisi Keşan Ajans Amiri Ali Gücüyeter, Keşan Ziraat Odası Meclis Başkanı Rüstem Akıncı, Keşan Ziraat Odası Başkanı Rıfat Mangır ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Volkan Diriker ile tüccarlar katıldı.

Satış öncesi konuşan Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kaymaz, “2017 yılı ürünü olan ilk arpanın salon satışına hoş geldiniz. Sizleri Keşan TB Meclisi adına selamlıyorum.” dedi.

Keşan Ticaret Borsası personeli de, 2017 hasat yılının bölgeye bolluk ve bereket getirmesini temenni ederek, yılın ilk arpa ürününü açık arttırmaya sundu. Keşan’da bulunan tarlada Yusuf Uzdilli tarafından üretilen arpa, alıcılara numune dağıtılarak satışa geçildi. Üretici Yusuf Uzdilli’ye ait bin 200 kilo arpa, Topaloğlu LTD. ŞTİ. adına Mustafa Topaloğlu tarafından kilosu 2.20 TL’den satın alındı.

Daha sonra bölgedeki ürünlerle ilgili beklentiler aktarıldı. Satışın ardından üretici Yusuf Uzdilli’ye, Keşan Ticaret Borsası adına Meclis Başkanı Necmi Kaymaz tarafından plaket ve 50 litrelik mazot fişi, Keşan Ziraat Odası adına ise, Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Mangır tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Bir önceki yazımız olan (Özel Haber) Gurbetçilerin ‘vergi muafiyeti’ sevinci başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir