Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İdlib’e yapılan kimyasal saldırı Edirne’de protesto edildi

Edirne Genç Hareket, Edirne İslam Gençliği ve Edirne Marifet Eğitim Derneği, Saraçlar Caddesi PTT önünde İdlib’de düzenlenen kimyasal saldırıyı lanetlendi. Grup adına basın açıklamasını yapan dernek üyesi Abdullah Kul, İdlib ilinin Han Şeyhun beldesine düzenlenen kimyasal saldırıda yüzlerce insanın ölümüne neden olanları şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Katliamı lanetliyor ve aşağılıyoruz

Kul, İslam’ın ve Müslümanların bölgesel kazanımlarına tahammülü olmayan küresel katil devletler kanlı cinayetlerine bir yenisi daha ekleyerek Suriye’nin İdlib ilinde kimyasal gaz ile 100’den fazla bebek, çocuk, kadın ve erkeği şehit etti. Ve şu saatlerde 500’den fazla insan hala can çekişiyor. Rusya ve Rejim güçlerinin el birliğiyle yaptıkları bu katliamı lanetliyor ve aşağılıyoruz. Siyasilere çağrımız, İncirlik Üssü konusunda biran önce harekete geçmeleri ve bizi bu utançtan kurtarmaları yönündedir dedi.

Vahşete karşı kılımızı kıpırdatmıyoruz

Yüz binlerce Müslümanın ölümünün görmezden gelindiğini söyleyen Kul, Havadaki kokusuz gazı oksijen gibi içine çekerek aniden yerlere yığılan, nefessizlikten boğularak ve ciğerleri parçalanarak can veren bebelerin, annelerin iniltilerini hangi teselli dindirebilir. Kardeşlerimizi katleden Ruslarla ve kırık yıllık İslam düşmeni PKK ile müttefik olan ABD’nin yalanlarına daha ne kadar inanacağız. Londra’da bir köprüde ölen 5 kişi için duyarlılık yarışına giren ama yüz binlerce Müslümanın ölümünü görmezden gelen milyonlar, siz insan mısınız? ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Edirne’de Avukatlar Günü kutlama törenleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri