Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Erdoğan'a böyle eşlik ettiler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasında 2015’in Kasım ayında yaşanan uçak krizinin ardından beşinci kez bugün Soçi’deki Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda bir araya gelecek.

Erdoğan-Putin görüşmesinde, Türkiye ve Rusya arasında savunma sanayisinden turizm ve ticarete kadar ikili konular ele alınırken bölgesel konular da etraflı bir şekilde değerlendirilecek.

JETLER HAVA SAHASINA KADAR TAKİP ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’ndan Soçi’ye hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, heyeti ve basın mensuplarını taşıyan uçakta dikkati çeken anlar yaşandı.

Uçuş sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı jetlerin, Erdoğan’ın bulunduğu uçağa eşlik ettiği görüldü. F-16 savaş uçakları, Erdoğan’ın uçağını Türk hava sahasından çıkana dek takip etti.

ZİYARET ÖNCESİ AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ziyareti öncesi açıklamalar yaptı. Görüşmenin en önemli maddesinin Suriye olduğunu ifade eden Erdoğan Suriye’de akan kanın bir an önce durması ortak hedefimizdir dedi. Başbakan Binali Yıldırım’la yaptıkları 5.5 saatlik toplantının içeriği ve kabine revizyonu iddialarına ilişkin soruları da yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını da sert ifadelerle eleştirdi.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan - Putin görüşmesi öncesi Kremlin'den açıklama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri