Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Erdoğan: Uçağımıza bizden önce girmişler ama…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV-A Haber ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DALAMAN’DA BİZİ BEKLEYEN UÇAĞA GİRMİŞLER

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in Hz. Ebu Bekir ile mağarada yaşadıkları örümcek hadisesini hatırlatan Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Dalaman’da kendisini bekleyen uçağa önce darbeci hainlerin ulaştığını, uçağa girdiklerini, arama yaptıklarını, kimseyi bulamayınca da dönüp gittiklerini söyledi.

Erdoğan o anları şöyle anlattı:

Damadım, eşim, kızım, torunlarım… Hep beraber çıktık ve Dalaman’a ulaştık. Meğerse bizden önce Dalaman’a gelmişler, bizim uçağı incelemişler. Fakat çok ilginç şeyler oluyor. Uçağa girmişler, bakmışlar, çıkmışlar.

Bizim bu olanlardan haberimiz yok. Biz indik, hemen uçağa geçtik. Daha sonra öğreniyoruz.

Hani sevgili Peygamberimiz, Ebu Bekir Sıddîk ile birlikte mağaradaydı. Ama mağaranın kapısını örümcek örüyor. Ve gelip bakıyorlar ki örümcek ağ örmüş. Burada örümcek ağ ördüğüne göre herhalde buraya girip çıkmış değildir diyorlar ve müşrikler dönüp gidiyorlar.

Bunlar da gelip bakıyorlar. Uçağın içinde kimseyi göremeyince dönüp gidiyorlar. Onların arkasından biz iniyoruz. Tabi bizim üç ayrı noktada bekleyen uçağımız var. Çünkü hedef saptıracağız. Dalaman’daki uçakla beraber hareket ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Binali Yıldırım: Evet çıkarsa yanaklarından öpeceğiz başlıklı makalemizde başbakan, binali ve çıkarsa hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri