Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bakan Çavuşoğlu'ndan vize açıklaması

Bakan Çavuşoğlu, Suudi Arabistan’ın El-Şark el-Avsat gazetesine mülakat verdi.

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye ile AB arasında 18 Mart’ta varılan mutabakat Türkiye’nin olağanüstü çabaları sonucu işlevseldir ve yasa dışı göçle mücadele bağlamında bir başarı hikayesidir. dedi.

Türkiye’nin 2013 yılından beri vize serbestisi sürecini yürüttüğünü ve hemen hemen belirtilen tüm kriterleri karşıladığını kaydeden Çavuşoğlu, Avrupa Komisyonunun da bunu Mayıs 2016 raporunda kabul ettiğini hatırlattı. Çavuşoğlu, AB’nin diğer yükümlülüklerini yerine getirme konusunda olduğu gibi, bu konuda da istekli davranmadığını söyledi.

Çavuşoğlu, Kalan kriterlere ilişkin yapılan hazırlıklarla ilgili bir çalışma planı düzenledik. Türkiye’nin son teklifi olacak bu planı vize serbestisi sürecini tamamlamak için AB’ye sunacağız. Vize serbestisinin en kısa zamanda verilmesini bekliyoruz. Eğer AB bu konuda yeşil ışık yakmazsa Ege Denizi’nde üstlendiğimiz ağır yükü gözden geçirmek zorunda kalacağız. ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özal’ın vefat yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı başlıklı makalemizde cumhurbaşkanı, dolayısıyla ve dönümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri