Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ampute Milli Takımı’na bir destek de Edirne’den

Osmanlı mutfağından günümüze yansıyan eşsiz lezzetlerin ustaları, milli aslanları elleriyle beslemek istediklerini söyledi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Bahri Dinar ve şekerlemeci Arif Meriç, Vodafone Park’ta oynanan final maçında İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu olan ve ülkeyi sevince boğan Ampute Milli Takımı’nı, Edirne’nin tarihi lezzetleri ile elleriyle beslemek istediklerini söyledi.

“Milli aslanlarımızı ellerimizle beslemek istiyoruz”

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Bahri Dinar, Osmanlı mutfağından günümüze yansıya başta tava ciğer olmak üzere tatlı ve tuzlu lezzetleri, millilere ikram etmek istediklerini belirterek, “Bize çok büyük bir zafer yaşattılar, Avrupa Şampiyonu oldular. Biz de kendimizce hazırlandık. Dedik ki, ayaklarına gidelim, onları orada doyuralım çünkü onlar bizi hem ağlattılar hem güldürdüler hem de coşturdular o akşam. Şimdi de hazırlığımızı yaptık, buradan yetkililere sesleniyoruz, onların, o kardeşlerimizin emir ettikleri bir zamanda kamplarına veya müsait oldukları bir yerde gidip Edirne’nin lezzetlerini ağızlarına kendi ellerimizle beslemek istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Edirne’de yakalanan PKK’lılar tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri