Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

ABD'nin PYD'ye vereceği silahlara dikkat!

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’den bir terörist, Rus medyasına yaptığı açıklamada, ABD’nin kendilerine havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, doçka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar vereceğini ifade etti.

TANKLAR, ZIRHLI ARAÇLAR, ISI GÜDÜMLÜ FÜZELER…

YPG’li terörist, silah yardımı sayesinde Rakka’ya kısa sürede gireceklerini iddia ederek ABD yakın zamanda bize havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, docka ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar gönderecek. Bu silahlara çok ihtiyacımız var. Rakka kent merkezine yönelik operasyonda tank ve zırhlı araçlara ihtiyacımız olur. Ayrıca DAEŞ’in bomba yüklü araçlarının bize varmadan imha edilmesi için ısı güdümlü füzelere ihtiyacımız var. şeklinde konuştu.

ABD BİZE SİLAHLARI KULLANMAYI ÖĞRETECEK

Terörist, yakın zamanda gönderilecek olan silahların kullanımı konusunda ABD ordusunun kendilerine danışmanlık hizmeti vereceğini de sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan el-Useymin'i kabul etti başlıklı makalemizde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Haberleri ve el useymin hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri