Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

16 Nisanda Evet ne anlama geliyor?

Aksaray’da partisinin 55’inci genişletilmiş İl Danışma Toplantısı ve Sandık Eğitim Programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, “16 Nisan’da yıllardır çekilen sıkıntıları, sistem krizlerini, siyasetin ürettiği krizleri bertaraf edecek 18 maddelik bir düzenlemeyi oylayacağız. Onun için bütün kardeşlerimizden, gönüldaşlarımızdan, memleket sevdalılarından; ülkesi ve milletinin geleceği için, bunları yük edinen, dert edinen insanlarımızdan ricam; o gün gelene kadar daha az uyuyalım ve daha çok çalışalım” çağrısı yaptı. 

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE ARKA ÇIKANLARI GÖRÜYORUZ”

Türkiye’nin darbe ve muhtıralardan, ekonomik krizlerden, siyasi belirsizliklerden çok çektiğinin altını çizen İnceöz; “o gün başbakanı ve bakanları asılan bir milletin bugün söz sahibi olması bazı odakları rahatsız ediyor. Bunlar darbe ve muhtıra üreten vesayet odaklarıdır. Terör örgütleri ve onları taşeron olarak kullanan uluslararası güçler var. Türkiye’yi parçalayarak işgale hazır hale getirmek isteyen terör örgütlerine hangi ülkelerin arka çıktığını hepimiz görüyoruz” dedi.  

CHP’YE “KUYRUK” ELEŞTİRİSİ

CHP’ye yönelik eleştirilerde bulunan İnceöz, yakın zamana kadar Meclis’te HDP’nin kuyruğuna takılan CHP’nin bu parti ile söylemlerinin aynı olduğuna dikkat çekti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “HDP ne diyorsa benzer söylemleri kullanan bir ana muhalefet partisi var. Peki, ‘hayır’ diyenler kimler; 40 yıldır bu ülkenin birliğine, beraberliğine, bütünlüğüne kast eden terör örgütü PKK. Diğer taraftan askerimizi, polisimizi PKK ile birlikte şehit eden DHKPC, KCK gibi terörist yapılar. Bakın bir sürü açıklamaları var ve her gün bu açıklamaları basına yansıyor. Kendi aralarında konuşuyorlar, diyorlar ki; ‘Eğer 16 Nisan’da evet çıkarsa biz biteriz’ diyorlar. Diğer taraftan kim Hayır kampanyası içerisinde var? 15 Temmuz’da 249 vatandaşımızın şehit olmasına sebep olmuş, en kanlı darbe, işgal girişimini gerçekleştirmeye çalışan FETÖ terör örgütü var. Aynı safta duruyorlar.”

“AVRUPA’NIN YAPTIĞI HADSİZLİK”

Avrupa’nın hadsizce Türkiye karşıtı bütün terör örgütlerine kucak açtığını ve bunun için tüm imkanlarını seferber ettiğini vurgulayan İnceöz, bu ülkelerin başında Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre’nin geldiğini belirterek şöyle konuştu; “Seçilmiş Cumhurbaşkanını, orada meydanlarda konuşturmayan bu ülkeler, hadsiz bir şekilde bütün imkanlarını bu terör örgütlerine sunmaktalar. Öyle hadsizler ki, İsviçre’nin Başkentinde, parlamentonun önünde PKK gösteri yapabiliyor, aynı gösteride aziz milletimizin yüzde 52’sinin teveccühü ile seçilmiş Cumhurbaşkanımızın kafasına silah dayayarak tehditte bulunabiliyorlar. Hadsizlere bakın. Peki, bunu neden yapıyorlar; biliyorlar ki Türkiye’de 16 Nisan’da güçlü bir evet çıkarsa bir daha yönetebilecekleri, gündemini belirleyebilecekleri, taşeron terör örgütleri ile tehdit edebilecekleri bir ülke kalmayacak. Avrupa bu konuda çok net bir tavır sergiliyor. Avrupa’nın artık demokrasi, insan hakları, kadın hakları, özgürlükler konusunda maskesi tamamen düştü.  15 Temmuz’dan sonra bizim dünyadan demokrasi dersi almaya falan ihtiyacımızın olmadığını milletimiz duruşuyla, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkarak net gösterdi.  Onun için 16 Nisan’da sandıktan çıkacak güçlü evet, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine kastetmek üzere hareket edenlere karşı çok net bir duruş, çok net bir tavır olacak. Güçlü Türkiye’yi güçlü evetlerle inşa edeceğimiz, adeta yeni Türkiye’nin kapılarını aralayacağımız bir tarih olacak 16 Nisan.”

Bir önceki yazımız olan İzmir referandum sonuçları 2017! İzmir oy sonuçları | Evet ve hayır oranı başlıklı makalemizde 2017 izmir referandum sonuçları, 2017 referandum ve 2017 referandum sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri