Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ünlü manken, oyuncu ve güreşçi Hasan Yıldızoğlu: “Survivor başarımın sebebi ’sokak oyunları’”

Türk Böbrek Vakfı tarafından gerçekleştirilen ’Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri’ konulu eğitim semineri, Edirne Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda düzenlendi. Seminere Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk ve Surivor yarışmasında 2015 yılında beşinci olan manken, oyuncu ve profesyonel güreşçi Hasan Yıldızoğlu katıldı.

1.8 milyon çocuk obez var

Türk Böbrek Vakfı Projeler Koordinatörü Ayşe Onat tarafından verilen eğitim seminerinde konuşan Vakıf Başkanı Timur Erk, Sloganımız ’Böbreklerimi Seviyorum, Sağlıklı Yaşıyorum’. Türkiye’nin nüfusu 80 milyon. Bu nüfus içinde 3 milyon bilimsel tanımlara uygun obez yani aşırı şişman var. Ama gelin görün ki o 3 milyon obezin içinden 1 milyon 800 bin sizlerin yaşında, yani 18 yaş altında. Dolayısıyla Türkiye’yi çok ciddi bir tehlike bekliyor ifadelerini kullandı.

Başarımın sırrı çocukluğumda oynadığım oyunlar

Survivor yarışmasında 2015 yılında beşinci olan manken, oyuncu ve profesyonel güreşçi Hasan Yıldızoğlu, küçük yaşlarda sokaklarda vakit geçirmenin sağlık açısından önemine dikkat çekerek, Sizin yaşlarınızdayken sokak pantolonu diye bir pantolonum vardı benim. Haftada bir kere yıkanırdı. Okuldan gelir gelmez derslerimi yapardım hemen. Bir an önce sokağa çıkmanın arzusuyla bitirirdim ödevlerimi. Sonrasında hemen sokak pantolonumu giyip çıkıp birdir bir, dokuz taş, sek sek, ip atlama, istop oyunlarını oynadığımız için koordinasyonumuz gelişti. Survivor’ı izlediniz değil mi? Ben dünyanın en iyi sporcusu değilim ama ben de sporcuyum. Ama bu sporda başarılı olmanın en büyük etkenlerinden bir tanesi sizin yaşlarınızdayken o sokakta oynadığım oyunlardı. Koordinasyonum gelişti dedi.

Bir önceki yazımız olan ‘Nefes Kredisi Projesi’ başvurular devam ediyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri