Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Talatpaşa Mahallesi’ne çocuk parkı

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Talatpaşa Mahallesi Tarlakapı Caddesi üzerinde bulunan belediyeye ait bin 500 metrekare alanda çocuk parkı yapıyor. Yeşil alan ve çocuk oyun grupları ile fitness aletlerinin bulunacağı parkta yarasa model gölgelik, oturma alanları ve yürüyüş parkuru da yer alacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çocuklara nefes alacakları yeni alanlar oluşturmak adına çalışmaların devam edeceğini söyledi.

’Çocuklar Özgür Büyüsün, Özgür Çocuklar Olsun’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Gürkan, Edirne’nin 24 mahallesinde çocukların özgürce koşup oynayabileceği alanlar yaratmaya çalışıyoruz. Bazı mahallelerde var olan parkları mahallenin ve çocuklarımızın ihtiyaçlarına göre yeniliyor; parkı olmayan mahallelerimize de elimizdeki mevcut imkanları kullanarak, yeni parklar yapıyoruz. Talatpaşa Mahallesi’nde bulunan belediyemize ait alanı, mahalle sakinlerine ve çocuklarımıza park olarak kazandırmak adına çalışmalara başladık. Burada yeni bir park oluşturuyoruz. Parkımız kısa bir süre sonra tamamlanarak, hizmete sunulacak dedi.

Bir önceki yazımız olan Keşan’da yol yapım çalışmalarına başlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri