Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

(Özel Haber) Azmiyle tüm öğrencilere örnek oluyor

Yaşıtlarının aksine öğrenmenin, okumanın ve kendini geliştirmenin kendisinde bir tutku haline geldiğini belirten Kılıç, tüm gençlere ve öğrencilere yaşadığı tecrübeler ve birikimleri hakkında tavsiyelerde bulunuyor.

“Tarihe babamdan dolayı merak sardım”

73 yaşındaki üniversite öğrencisi Şevki Kılıç, PTT ve Devlet Su İşleri Müdürlükleri’nde çalıştığını ve emekliliğinin ardından bir türlü okuma ve tarih aşkından vazgeçmediğini belirterek, “2010 yılında sınava girdim. Karabük Üniversitesi’ nin Tarih Bölümü’ nü kazandım. Uzak olduğu için gidemedim. Akabinde 2011 yılında açık öğretim tarih bölümüne kayıt yaptırdım.2015 yılında Kırklareli Üniversitesi’ ni kazandım. Yine uzak olduğu için gidememedim. Ve en sonunda 2016 yılında Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazandım.2016 yılında ise aynı zamanda açık öğretimden mezun oldum. Şuan 2.sınıf öğrencisiyim. Tarih merakım babamın 1. Dünya Savaşı’nda Galiçya Cephesi’nde savaşması, Sina Çölü’ nde esir düşmesi ve Kurtuluş Savaşı’ nda Edirne Müdafası’ na katılmış olmasıyla uyandı” dedi.

“Babamla ve 1. Dünya Savaşı ile ilgili kitap yazıyorum

Babasının askerliği döneminde yaşadıklarının kendisini hayatı boyunca çok etkilediğini ve bunları bir kitap haline getirmeyi hedeflediğini dile getiren Kılıç, “Kendisinin hatıralarını yazmaya başladım. Kütüphanelerden, kitaplardan o cepheyi araştırdım ve devam ediyorum araştırmalarım sürüyor” diye konuştu.

“Modern hayatta insanlar büyük stres altında yaşıyor”

Modern çağdaki gençlerle tavsiyelerde de bulunan Kılıç, “Boş zamanlarını kitap okumakla ve yararlı kurslarla değerlendirmeliler, kendilerini sürekli geliştirmeliler. Modern hayatta insanlar büyük stres altında yaşıyor. Ama ben can sıkıntısı diye bir şey çekmedim. Çalıştığım zamanın dışında kitaplar bana yoldaş oluyordu. Bana soruyorlar bu yaşta nasıl üniversite kazandın diye. Ben ise onlara bunca yıllık birikimim, okumam ve kendimi geliştirmemden ötürü diyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Minibüsçü esnafı yol yamadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri