Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Mahalle muhtarlarından “Sokak Düğünlerine Karşıyız” açıklaması

Büyük Şehsuvarbey Mahalle Muhtarı Kamil Dinç ve Küçük Şehsuvarbey Mahalle Muhtarı Hüseyin Çınçın, “İlçemizde son dönemde düğün salonlarının yaygınlaşması ve sokak düğünlerinin sayılarının hızla azalmaya başladı. Özellikle kenar mahallelerde ve yoksul bölgelerde yapılan sokak düğünleri kültürü bu kez mahallelilere şikayet konusu olunca, bizler de mahalle muhtarları olarak ’sokak düğünü yapılmasın’ kararı istemekte bulduk dedi.

Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız’a mahalle meydanında düğün yapılmaması talebini ilettiklerini de belirten Büyük Sehsuvarbey Mahallesi Muhtarı Kamil Dinç, Her iki mahallerinin ortasında kalan meydanda sokak düğünleri yapılıyor. Tüm vatandaşlar bu meydanda düğünlerini yapmak istiyor. Ancak trafik akışı için başka bir nokta olmayınca mahallerimizde giriş çıkışlar sağlanmıyor. Bizde bu yüzden bundan böyle mahallerimizde düğünlerin bu meydan da değil de kaymakamlığımızın bizlere göstereceği yerde yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Güngör Danişmen Arıbal-Güner Rıfat Arıbal koleksiyonu açıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri