Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edirne’de okul kantinleri denetleniyor

Ekiplere eşlik eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Kantinlerin hijyen koşullarına, satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıyoruz. Ürünlerin uygun kullanılıp kullanılmadığı denetliyoruz. Çocuklarımız bizim için çok önemli” dedi.

Edirne Belediyesi Gıda ve İşyeri Denetim Birimi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetim yapıyor. Bugüne kadar 35 okul kantinini denetleyen ekiplere Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti.

Okul kantinlerinin hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ettiklerini ifade eden Tanrıkulu, Edirne Belediyesi Gıda Denetim Birimi ve İş Yeri Denetim Birimi’yle beraber Edirne Merkez’deki tüm okulların kantinlerini denetliyoruz. Kantinlerin hijyen koşullarına, kantinde satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine; uygun kullanıp kullanılmadıklarına ve kantinleri işletenlerin sağlık raporlarına bakıyoruz. Çocuklarımıza sağlıklı ve proteini yüksek gıdalar verilmesi için gereken bütün uyarıları yapıyoruz dedi.

Denetimlerde çok fazla aksaklıklara rastlamadıklarını ifade eden Tanrıkulu, Gazlı içeceklerin satılmaması, özellikle içinde mısır şurubu bulunan; çocukların hormonel dengelerini bozacak ürünlerin satılmaması çok güzel bir şey. Yaptığımız denetimlerde çok fazla bir aksaklığa rastlamadık. Bu da bizleri çok sevindirdi. Buradan da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve müdürlük çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Tarım İl Müdürlüğü de kantin denetimleri yapıyor. Biz de uyarılarda bulunuyoruz. Çocuklar hepimizin geleceği. Onlar sağlıklı ve proteini bol gıdalarla beslenmeli ifadelerine yer verdi.

Tanrıkulu, okul kantinlerine yönelik denetimlerin devam edeceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan 8 bin 300 yıllık itiraf başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri