Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edirne polisinden dev uyuşturucu operasyonu

Olayla ilgili bir Bulgar vatandaş olmak üzere toplam 3 kişi gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Y.Ö. isimli bir şahsa Bulgaristan’dan bir kişinin uyuşturucu madde getireceği ve bu maddeyi Kırklareli girişinde buluşarak teslim edeceği bilgisi alınması üzerine harekete geçti.

Lüks araçla ülkeye soktular

Teknik takip sonucu, Kırklareli’nin Karakaş Mahallesi’nde bulunan bir depoda yapılan aramada, 4 adet plastik su bidonları içerisinde yaklaşık 80 litre uyuşturucu imalatında kullanılan asetik anhidrit maddesi ele geçirildi. Aynı depo içerisinde park halinde bulunan Bulgaristan vatandaşı N.R.M. isimli şahsa ait lüks bir aracın bagajında ise yine uyuşturucu imalatında kullanılan 70 litre asetik anhidrit ele geçirildi.

Y.Ö., eşi F.Ö. ve Bulgaristan vatandaşı N.R.M. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. F.Ö.’nün ifadesinin ardından serbest bırakıldığı ancak olayla ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen S.Ç. isimli şahsın da İstanbul’da yakalanarak Edirne’ye getirildiği öğrenildi.

Şahıslar, uyuşturucu madde imalatında kullanılan kimyasallardan asit anhidrit ithal etmek suçu ile hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Edirne Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Şube müdürlüğümüzce gençliğimizi zehirleyen uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik kapsamlı, projeli ve planlı operasyonel çalışmalarımız kararlılıkla ve artarak devam edecektir denildi.

Bir önceki yazımız olan 100 bin lira değerinde Osmanlı kitabı Edirne’de ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri