Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edirne Belediye Başkanı Gürkan, SODEM’in yönetimine seçildi

2011’de 12 İstanbul belediyesinin girişimi ile kurulan ve 2 sene içerisinde 80 üzerinde üye ile yaklaşık 9 milyon kişilik temsil kapasitesine ulaşan SODEM’in Olağan Genel Kurulu İstanbul Çınar Hotel’de gerçekleştirildi.

2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurula tek liste ile gidildi. 95 belediyenin oyuyla Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer Yönetim Kurulu Başkanlığına, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ise Başkan Yardımcılığına getirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

SODEM Denetim Kurumu üyeleri ise; Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan oldu. Seçimlerin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Üyesi olan belediyelerin kendi aralarında ve AB’li muhatapları ile siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel diyalog oluşturması amacıyla kurulan SODEM, belediyelerin hizmet kapasitelerini arttırmaları ve Türkiye’nin AB’ye katılımına katkı yapılmasını hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Edirne Belediyesi, Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri’nde başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri