Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Gürkan, basın bayramını kutladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basında sansürün kaldırılışının 109’uncu yılı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti:

24 Temmuz 1908 basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve sansür, ağır suçlardan biri sayılmıştır. O günden bu yana 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Kuşkusuz özgür basın; demokrasinin ve cumhuriyetin en önemli temel taşlarından biridir. Çağdaş bir ülkenin vazgeçilmez unsurudur. Basın; ülke yönetimi ve halk arasında köprü görevi görmekte; halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynamaktadır. Edirne’mizde ve ülkemizde haber ve bilgi akışını sağlamak adına günün her anında yılmadan, gece gündüz, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde hangi şartlarda olursa olsun görevini başarıyla yerine getiren basın çalışanlarımızın, fikir işçilerimizin basın bayramını bir kez daha kutluyorum.

Bir önceki yazımız olan Kırkpınar Ağası Şahin’in 24 yıllık bayrak geleneği devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri