Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bakan açıkladı: 'Vize muafiyeti' için kritik tarih

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB’ye resti çekti.  Çavuşoğlu, 16 Nisan’dan sonra AB’ye son  önerimizi sunacağız. Ondan sonraki süreci nasıl sürdüreceğimizi değerlendirip  aldığımız kararları sizlerle paylaşacağız. AB ile vize sorununu çözmek istiyoruz.  Bu vize serbestisini de almamız lazım. En son imzaladığımız göç anlaşmasının bir  parçasıdır dedi.

KIBRIS SORUNU 

‘Kıbrıs sorununu çözmek için samimi  çaba sarf ediyoruz diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  ama özellikle seçim atmosferinde Rum tarafında samimi bir çaba  görmüyoruz. Rum tarafının özellikle Kıbrıs etrafındaki doğal gaz ve petrol  rezervleri konusunda tek taraflı attığı adımları doğru bulmuyoruz. Bu konuda  uyarılarımıza rağmen maalesef geri adım olmadığı için şimdi Türkiye olarak da  bazı adımları atacağız dedi. 

ŞİMŞEK RUSYA’YA GİDİYOR 

Başbakan  Yardımcısı Mehmet Şimşek’in haftaya Rusya’ya gideceğini açıklayan Çavuşoğlu Önümüzdeki hafta Başbakan  Yardımcısı Mehmet Şimşek’in başkanlığında bir heyet Moskova’ya gidecek. Rus  muhataplarımızla oturup konuşacağız, tüm engelleri kaldırmak için inşallah bir  mutabakatı sağlarız şeklinde konuştu. 

 

Bir önceki yazımız olan CHPli vekile vatandaştan şok tepki! başlıklı makalemizde CHP, engin özkoç ve İç Politika Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir