Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bahçeli'nin tepkisine cevap verdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şükrü Karatepe’nin bir yazısındaki eyalet sistemiyle ilgili sözlerine sert tepki göstermiş ve Cumhurbaşkanı da buna ses çıkarmıyor kabulleniyorsa, o zaman iki gün içerisinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşünceleri olan ülkücülerin kararı ne olabilir? demişti.

Bu sözlere Cumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar üniter yapı üzerinde olumsuz bir açıklamalarının olmadığını ifade etti.

ERDOĞAN CEVAP VERDİ

Bu konuyla ilgili olarak danışmanımın bir açıklaması olmuş, almışlar onu çarpıtmışlar, ki danışmanım sonra değişik şekilde onu düzeltmeye yönelik açıklamalar yaptı. Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok, benden duydunuz mu? Yok. Bir defa ‘Rejimle ilgili kim herhangi bir olaya giderse karşısında ilk defa ben dururum’ dedim. 1923’te rejim meselesi bu ülkenin bitmiştir. Ondan sonraki süreç sadece yönetim sistemleri meselesidir, şu anda da değişiklik yapılan konu, bir yeni yönetim sisteminin gelmesidir.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan eyalet sistemi iddialarına cevap başlıklı makalemizde haber, haberler ve tgrt belgesel hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri