Edirne Haberleri, Edirne Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AB Komisyonu üyesinden garip Erdoğan beklentisi

Hala Türkiye’nin iç işlerine karışabileceğini, Türkiye’yi uzaktan yönetebileceğini düşünen Avrupa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diş geçiremeyince çılgına döndü. Öyle ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın kendilerine saygı göstermesi gerektiği görüşünü açıkça dile getiren AB’li bürokratlar dikkat çekiyor.

HADSİZ AB’Lİ: ERDOĞAN’I SAYGISIZ BULUYORUZ

Söz konusu bürokratlardan, AB’nin Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili haddini aşan ifadeler kullandı.

DW’de yer alan habere göre Oettinger, “Yapılan görüşmelerde Türk temsilcilerine rahatsız olduğumuz her şeyi büyük bir açıklıkta söyleyebiliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bir istikamette olduğunu, hatta onu saygısız bulduğumuzu iletiyoruz” şeklinde konuştu.

MÜZAKERELERİ SONA ERDİRİRSEK, BU ERDOĞAN’A YARAR

Oettinger ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerin duraksama içinde olduğunu, ancak resmi olarak sona erdirmeyeceklerini de ifade etti.

Oettinger’e göre, eğer müzakereler resmi olarak sona ererse, bu Erdoğan’a yarayacak ve Erdoğan’a, Avrupalılar bizi istemiyor deme fırsatı verecek.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan Bangladeşli mevkidaşıyla Arakan’ı görüştü başlıklı makalemizde arakanı, bangladeşli ve Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri